Poznań, ul. Limanowskiego 8

tel. 61 624 41 36

« Powrót do listy nieruchomości
Wełna-14,97-hektarowa posiadłość, 35km od Poznania

Grunt na sprzedaż - Wełna//

(Nr oferty: 347/4159/OGS)
Lokalizacja
Cena
1 500 000
Cena za m2
10,02
Powierzchnia działki
149 700
Przeznaczenie
Inne
Szerokość działki (mb.)
500
Powierzchnia działki - jednostka
m2
Długość działki (mb.)
300
Kształt działki
Nieregularny
Ukształtowanie działki
Zróżnicowana
Dostępne od
2 022
Droga dojazdowa
Asfaltowa
Obecna zabudowa działki
Inne
Ogrodzenie
Siatka
Aranżacja działki
Drzewa Trawnik Strumyk
Prąd
Bezpośrednio na działce
Gaz
Tak
Odl. od centrum miasta [km]
35
Prąd
Wszystkie cechy nieruchomości »

Opis nieruchomości

Na sprzedaż bardzo atrakcyjna i ciekawa nieruchomość gruntowa o łącznej powierzchni 14,97 ha w pięknie położonej miejscowości Wełna, 35 km od Poznania na trasie w kierunku Piły.

Na terenie działki znajduje się pałac z 1762 roku wzniesiony dla Jana Franciszka Rostworowskiego, starosty żytomierskiego. Pałac jest jedną z ciekawszych rezydencji barokowych w regionie. Usytuowany jest na stoku wyniesienia, zbiegającego łagodnie ku malowniczej dolinie rzeki Wełny. Przedmiotowa posiadłość od zachodu w całości graniczy z rzeką oraz przylegającymi do niej terenami rezerwatu przyrodniczego Promenada. W bliskim sąsiedztwie nieruchomości znajduje się zabytkowy, drewniany kościół, w którym ślub brał Józef Wybicki, autor „Mazurka Dąbrowskiego” , który był częstym gościem państwa Rostworowskich.

O walorach przedstawianej oferty zdecydowanie przemawiają aspekty architektoniczne, kulturowe i nade wszystko przyrodnicze.
Pod względem formalnym nieruchomość składa się z 3 działek gruntu – są to częściowo grunty orne oraz pastwiska trwałe. Budynek pałacowy jest w trakcie zabezpieczania i renowacji.
Na terenie działki dostępne są: woda, energia elektryczna i gaz.

Oferta jest idealną propozycją dla osoby, która chciałaby poprowadzić działalność hotelową, gastronomiczną oraz która wykorzystałaby walory przyrodnicze. Na terenie działki można również prowadzić aktywność związaną z końmi lub organizować spływy kajakowe rzeką Wełną. Oferta jest adresowana również dla klientów, którzy szukają dużej, niepowtarzalnej posiadłości w cichym i spokojnym otoczeniu ale zarazem z szybkim dojazdem do miasta.

Nieruchomość jest godna uwagi. Szczerze polecam i zapraszam do kontaktu w celu uzyskania wszystkich szczegółów. Cena sprzedaży: jedynie 1 500 000 zł

Lokalizacja nieruchomości

Kontakt z agentem

Michał Laskowski

Tel. 603054534

e-mail: m.laskowski@laskowski.com.pl

Imię i nazwisko
Adres e-mail
Numer telefonu
Treść wiadomości
Jesteśmy członkami:

© Copyright 2022 - Nieruchomości Laskowski

Projekt i realizacja: ProEstateSolution

Facebook
Newsletter
YouTube
Instagram